۰۲۱۲۲۲۱۵۲۵۴-۵۵

بلاگ‌ها

GUTA
0 تا 100 امتحان
مدرک بین المللی گوته

فهرست مطالب

 1. معرفی مدرک گوته
 2. موسسه زبان گوتا و آزمون گوته
 3. آزمون گوته چیست؟
 4. محل برگزاری آزمون گوته
 5. شرایط شرکت در آزمون گوته
 6. آزمون نوجوانان
 7. آزمون بزرگسالان
 8. نحوه برگزاری آزمون گوته
 9. ثبت‌نام در آزمون گوته
 10. سوالات آزمون گوته
 11. بخش نوشتاری آزمون گوته
 12. بخش شنیداری آزمون گوته
 13. بخش درک مطلب آزمون گوته
 14. بخش مکالمه آزمون گوته
 15. شرایط قبولی در آزمون گوته

معرفی مدرک گوته

مدرک گوته یکی از معتبرترین مدارک زبان آلمانی است که توسط موسسه گوته اعطا می‌شود. این مدرک برای افرادی که قصد تحصیل، کار یا مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان مانند آلمان، سوئیس، اتریش و لیختنشتاین دارند، ضروری است آزمون گوته دقیقا مشابه آزمون آیلتس و یا تافل است. همانطور که متقاضیان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان نیاز به ارائه مدرک آیلتس و یا تافل را دارند، زبان آموزان آلمانی نیز برای مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان باید در آزمونهای بین المللی دریافت مدرک زبان آلمانی از جمله آزمون گوته شرکت نمایند آزمون گوته شامل سطوح مختلف از A1 تا C2 است که هر یک مهارت‌های مختلف زبان آلمانی را ارزیابی می‌کنند. این آزمون در دو بخش نوجوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود و شامل بخش‌های نوشتاری، شنیداری، درک مطلب و مکالمه است.

 

اهمیت مدرک گوته

مدرک گوته از اعتبار بین‌المللی برخوردار است و توسط دانشگاه‌ها و کارفرمایان در کشورهای آلمانی زبان به رسمیت شناخته می‌شود. این مدرک نشان‌دهنده مهارت‌های زبان آلمانی شما در سطوح مختلف از A1 تا C2 است و برای اخذ ویزا و پذیرش ویزاهای  تحصیلی و کاری در آلمان الزامی است.

تفاوت با دیگر مدارک زبان آلمانی

علاوه بر مدرک گوته، مدارک دیگری مانند ÖSD و Telc نیز وجود دارند که معتبر هستند و توسط سفارت آلمان برای اخذ ویزا پذیرفته می‌شوند. با این حال، مدرک گوته به دلیل اعتبار و شناخته‌شده بودن بیشتر، پرطرفدارتر است.

 

موسسه زبان گوتا و آزمون گوته

تاریخچه و معرفی موسسه گوتا

موسسه زبان گوتا یکی از معتبرترین مراکز آموزش زبان آلمانی در تهران است. این موسسه پس از پایان دوره های ترمیک، دوره‌های آمادگی برای آزمون گوته را ارائه می‌دهد و زبان‌آموزان را برای موفقیت در این آزمون آماده می‌کند. درصد قبولی زبان آموزان موسسه گوتا که پس از پایان دوره های آموزشی و شرکت در دوره آمادگی آزمون، در آزمون بین المللی گوته در ایران و کشورهای دیگر شرکت کرده اند حدود 92 درصد می باشد.

دوره‌های آمادگی آزمون گوته

موسسه گوتا دوره‌های مختلفی برای آمادگی آزمون گوته ارائه می‌دهد. این دوره‌ها شامل تمرین‌های شقایبن (نوشتاری)، هوقن (شنیداری)، لزن (درک مطلب) و مکالمه است. همچنین در این دوره ها تکنیکهای پاسخگویی به بخشهای مختلف آزمون و همچنین مدیریت زمان آموزش داده می شود. موصوعات پر تکرار در بخش آزمون شقایبن و مکالمه و عبارات نمره آور به زیان آموزان یاد داده شده و آزمونات چند سال اخیر بررسی می گردد. بنابراین زبان‌آموزان با شرکت در این دوره‌ها می‌توانند مهارت‌های لازم برای شرکت در آزمون گوته را کسب کنند .این دوره های برای متقاضیانی که امکان شرکت در دوره های حضوری را ندارند بصورت آنلاین نیز برگزار می شود کارنامه پذیرفته شدگان موسسه گوتا در اینجا قابل مشاهده است.

 

محل برگزاری آزمون گوته

مکان‌های برگزاری در ایران و کشورهای دیگر

آزمون گوته در ایران در محله دولت و یا دیباجی (در موسسه آموزش زبان آلمانی) در تهران برگزار می‌شود. این آزمون همچینین در کشورهای دیگر برگزار شده و متقاضیان ایرانی میتوانند در این آزمونها ثبت نام نمایند و لزومی به آزمون در ایران نمی باشد. از جمله کشورهایی که متقاضیان ایرانی به راحتی میتوانند برای آزمون گوته ثبت نام نمایند میتوان به کشور ترکیه، عمان، ارمنستان و غیره اشاره نمود.

 

شرایط شرکت در آزمون گوته

شرایط ثبت‌ نام

برای ثبت‌ نام در آزمون گوته، متقاضیان باید در تاریخ و ساعت اعلام شده به صورت آنلاین اقدام کنند. در برخی موارد، امکان ثبت‌نام حضوری نیز وجود دارد که در این صورت مرکز برگزاری آزمون آدرس محل ثبت‌ نام را اعلام می‌کند. همچنین زمان دقیق برگزاری آزمون حدود پنج روز قبل از آزمون به متقاضیان اطلاع داده می‌شود.

شرایط سنی و مدارک مورد نیاز

برای شرکت در آزمون گوته محدودیت سنی وجود ندارد و متقاضیان در هر سنی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. برای ثبت ‌نام در آزمون، متقاضیان باید برگه ثبت ‌نام و پاسپورت معتبر خود را ارائه دهند.

آزمون نوجوانان

سطوح مختلف آزمون برای نوجوانان

 • از 10 سال به بالا  GOETHE-ZERTIFIKAT A1: FIT IN DEUTSCH 1
 • از 12 سال به بالا  GOETHE-ZERTIFIKAT A2 FIT IN DEUTSCH 2

GOETHE-ZERTIFIKAT B1

 • از 15 سال به بالا  GOETHE-ZERTIFIKAT B2

آزمون بزرگسالان

سطوح مختلف آزمون برای بزرگسالان

 • از 16 سال به بالا

 GOETHE-ZERTIFIKAT A1: START DEUTSCH 1

GOETHE-ZERTIFIKAT A2

GOETHE-ZERTIFIKAT B1

GOETHE-ZERTIFIKAT B2

GOETHE-ZERTIFIKAT C1

GOETHE-ZERTIFIKAT C1 (modular) از سال 2024

 • از 18 سال به بالا

 GOETHE-ZERTIFIKAT C2: GROSSES DEUTSCHES SPRACHDIPLOM

 

 

نحوه برگزاری آزمون گوته

آزمون چاپی

این آزمون به صورت حضوری در مراکز برگزاری آزمون در تهران برگزار می‌شود و مواد آزمون به صورت چاپ شده روی کاغذ توزیع می‌شود. متقاضیان باید با خودکار به سوالات آزمون پاسخ دهند.

آزمون دیجیتال

این آزمون نیز به صورت حضوری در مرکز آزمون در تهران برگزار می‌شود و متقاضیان به سوالات کتبی آزمون در لپ ‌تاپ‌های موجود در مرکز آزمون پاسخ خواهند داد.

آزمون آنلاین

آزمون‌های آنلاین تحت شرایط خاص برگزار می‌شوند و متقاضیان از لپ ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی خود برای پاسخ به سوالات استفاده می‌کنند. ساختار، محتوا و ارزیابی آزمون در هر سه حالت یکسان است.

 

سوالات آزمون گوته

بخش‌های مختلف  آزمون گوته

آزمون گوته در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می‌شود. سوالات بخش کتبی شامل سه ماژول شقایبن (نوشتاری)، هوقن (شنیداری) و لزن (درک مطلب) است. بخش شفاهی شامل آزمون مکالمه می‌باشد.

بخش نوشتاری آزمون گوته

ساختار و زمان پاسخگویی

زمان پاسخگویی به این بخش 20 دقیقه است. در این بخش دو سوال مربوط به مهارت نوشتن وجود دارد. زبان‌آموزان باید مهارت نوشتن در مورد موضوعات مختلف به صورت گزارش تخصصی یا مقاله را داشته باشند.

بخش شنیداری آزمون گوته

ساختار و زمان پاسخگویی

زمان پاسخگویی به این بخش 20 دقیقه است. در این بخش متقاضیان باید به سوالات چند گزینه‌ای که بر مبنای فایل‌های صوتی پخش می‌شوند، جواب دهند.

بخش درک مطلب آزمون گوته

ساختار و زمان پاسخگویی

زمان پاسخگویی به این بخش 25 دقیقه است. در این بخش متقاضیان به سوالات مربوط به درک مفاهیم متون علمی و تخصصی پاسخ خواهند داد.

بخش مکالمه آزمون گوته

ساختار و زمان پاسخگویی

مدت زمان آزمون شفاهی 15 دقیقه است. متقاضیان باید تصاویری را که دریافت می‌کنند، توصیف کنند و در مورد یک موضوع تخصصی ارائه کوتاهی داشته باشند.

 

شرایط قبولی در آزمون گوته

نمره دهی و سیستم ارزیابی

هر بخش آزمون گوته 25 نمره دارد و متقاضیان باید حداقل 60 درصد نمره قبولی را کسب کنند. نمرات به صورت زیر ارزیابی می‌شوند:

 • 90-100: عالی (sehr gut)
 • 80-89: خوب (gut)
 • 70-79: مطلوب (befriedigend)
 • 60-69: کافی (ausreichend)
 • 0-59: مردودی (nicht bestanden)

دو نمونه از مدارک گوته کسب شده توسط زبان آموزان گوتا درادامه آورده شده است. برای دیدن تعدادی از مدارک کسب شده گوتایی های عزیز اینجا را کلیک کنید. شایان ذکر است که بعلت محدودیت سایت تنها تعدادی از این مدارک بارگذاری شده اند. برای اطلاع از شرایط شرکت در دوره های آمادگی آزمون موسسه گوتا اینجا را کلیک کنید

 

        

 


نتیجه‌گیری

آزمون گوته یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان آلمانی است که برای مهاجرت، تحصیل و کار در کشورهای آلمانی زبان ضروری است. با آمادگی مناسب و شرکت در دوره‌های موسسه زبان گوتا، می‌توانید این مدرک را دریافت کنید و به اهداف خود برسید.


سوالات متداول (FAQs)

 1. آیا می‌توانم بدون شرکت در آزمون‌های سطوح پایین‌تر، در آزمون B2 شرکت کنم؟ بله، زبان‌آموزان می‌توانند مستقیماً در آزمون B2 شرکت کنند بدون اینکه نیازی به گذراندن آزمون‌های سطوح پایین‌تر داشته باشند.
 2. آیا آزمون گوته فقط در تهران برگزار می‌شود؟ خیر، آزمون گوته در کشورهای دیگر مانند ترکیه، عمان و ارمنستان نیز برگزار می‌شود.
 3. مدت زمان بخش مکالمه آزمون گوته چقدر است؟ مدت زمان آزمون شفاهی 15 دقیقه است.
 4. آیا ساختار آزمون گوته در حالت‌های چاپی، دیجیتال و آنلاین یکسان است؟ بله، ساختار، محتوا و ارزیابی در هر سه حالت یکسان است.
 5. حداقل نمره قبولی در آزمون گوته چقدر است؟ حداقل نمره قبولی 60 از 100 است.

 

 


ارسال دیدگاه